• celebrytki
  • lapki
  • obraczki
  • dostawa
  0123
  0

  Szukaj

  Jak prawidłowo dobrać rozmiar

  Zanim dokonasz zakupu pierścionka, sygnetu lub obrączek upewnij się, że zamawiasz odpowiedni rozmiar. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym wypadku wyrób nie będzie leżał właściwie - zbyt duży zsunie się z palca, natomiast zbyt mały na niego nie wejdzie.
   
  Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?
   
  Najlepszym i obarczonym praktycznie zerowym błędem sposobem jest udanie się ze wzorcowym pierścionkiem do dowolnego zakładu jubilerskiego i poproszenie o sprawdzenie rozmiaru. Pamiętaj, aby pierścionek, który zabierasz na wzór nie był powyginany, ani w jakikolwiek sposób zniekształcony, gdyż wówczas pomiar nie będzie poprawny. Zabierz ze sobą pierścionek, który leży na Twoim palcu idealnie.
   
  Dysponując pierścionkiem na wzór można również zmierzyć jego wewnętrzną średnicę przy pomocy suwmiarki i porównać z tabelą zamieszczoną poniżej. Jeżeli nie posiadamy suwmiarki, można w tym celu użyć linijki, jednak trzeba wykazać się dużą precyzją i dokładnością pomiaru (uwaga! średnicę należy mierzyć idealnie pośrodku pierścionka, w miejscu gdzie jest najszerszy).
   
  Jeżeli natomiast nie dysponujesz wzorcowym pierścionkiem warto udać się do najbliższego zakładu jubilerskiego lub sklepu z biżuterią i poprosić o pierścienie miernicze lub pomoc w dokładnym określeniu rozmiaru pierścionka.

                                                   
  Zamieszczone w tabeli dane wskazują na bardzo niewielkie różnice przypadające na jeden rozmiar -  1 milimetr średnicy obejmuje aż 3 rozmiary - dlatego tak ważne jest precyzyjne dokonanie pomiarów. 


  KRĄŻKI POMOCNICZE DO OKREŚLANIA ROZMIARU


  Jeśli dyponujesz odpowiednim pierścionkiem na wzór, ale nie znasz jego rozmiaru, proponujemy zestawić go z szablonem tzw. krążków pomocniczych do określania rozmiaru. Wartość po prawej stronie oznacza rozmiar pierścionka, natomiast wartość w mm oznacza średnicę, jaka odpowiada danemu rozmiarowi.  Aby to zrobić, należy pobrać z naszej strony szablon, wydrukować go i przymierzając do poszczególnych krążków ocenić, który najbardziej pokrywa się z naszym wzorcowym pierścionkiem.

  Szablon należy pobrać tutaj: Krążki pomocnicze do określenia rozmiaru

  Po kliknięciu w link, szablon pobiera się automatycznie (jeśli nie widzisz, gdzie się zapisał sprawdź w folderze "Pobrane" / "Downloads").
  Wygląda to tak, jak na poniższym obrazku, jednak na stronie widnieje jedynie zdjęcie poglądowe, rzeczywiste rozmiary zawiera szablon do wydrukowania w wersji word.
   


                                                                                                                                                                                         

  Należy jednak pamiętać, że metoda ta, choć bardzo pomocna, może być obarczona pewnym błędem, wynikającym z nieprawidłowego wydruku dokumentu. Dlatego też, dla upewnienia się, należny dobrze zmierzyć średnicę pierścionka, a następnie sprawdzić czy pokywa się on z odpowiadającym tej mierze krążkiem. Wówczas ryzyko nieprawidłowego oszacowania rozmiaru zostanie zminimalizowane.

  Przejdź do strony głównej